Rozdělení podle typu hypotéky
Na trhu hypoték je velmi mnoho variant a lze je kategorizovat na základě několika hledisek. Zde Vám nabízíme jednoduchý přehled, který Vám může pomoci nahlédnout do oblasti hypotečních úvěrů.

Hypotéky podle výše zajištění (podle LTV)

Výše úvěru je omezena zástavní hodnotou nemovitosti.  Jde o tzv. LTV (loan to value), které vyjadřuje poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti.

Př. Pokud si půjčujete např. 700.000 Kč a hodnota nemovitosti je 1.000.000 Kč, LTV = 70

Banky si vytvářejí individuální LTV pásma jinak a na základě těchto pásem také nabízí různé úrokové sazby. Mezi bankami existují i ty, které poslitují úvěr ve výši 100 % hodnoty zástavy, pak hovoříme o 100% hypotéce, pokud poskytne úvěr nižší, hovoříme o běžné hypotéce. V tomto je ovšem nutné část kupní ceny uhradit z vlastních zdrojů.

Tip: Využijte konzultace s našimi poradci, kteří Vám poradí s výběrem konkrétní banky na základě LTV pásma. Nechte si od nás zpracovat nabídku všech bank.

Hypotéky podle účelu

Hypoteční úvěry se v principu dělí na účelové a neúčelové. Účelové jsou ty, které slouží k financování bydlení, případně vypořádání majetkových podílů. Naopak u neúčelové banky nezkoumají, na co budou finanční prostředky použity. Můžete si tak například financovat koupi nového automobilu. Neúčelové hypotéky jsou však dražší a mají přísnější pravidla pro schválení.

Účelové:

  • Koupě nemovitosti
  • Pořízení družstevního bytu
  • Výstavba rekonstrukce
  • Refinancování
  • Vypořádání majetkových podílů

Neúčelové:

  • Americká hypotéka

Hypotéky podle doložení příjmů

U některých bank nemusíte při schvalování hypotéky prokazovat příjmy, a to i u neúčelových hypoték. Hypotéky bez doložení příjmů fungují ve speciálním režimu a banky pro ně nastavují mnohem přísnější podmínky, než u  hypoték, u kterých bance své příjmy prokážete na formuláři banky nebo jiným způsobem. Jsou samozřejmě také dražší, než hypotéky s doložením příjmů.

  • Hypotéka bez doložení příjmů
  • Hypotéka s doložením příjmů

Spojte se s námi

Pro objednání služeb můžete použít tento kontaktní formulář nebo zavolat na telefonní číslo:

732 54 55 56

kde Vám rádi se vším poradíme.

Kontaktní formulář

Popište nám co možná nejpodrobnějí váš požadavek a my vám nezávazně vypracujeme návrh řešení.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.